Rekord powalczy w barażach o trzecią ligę, choć do przerwy przegrywał już różnicą dwóch bramek z Polonią Marklowice. Bramkę na wagę wygranej zdobył Mieczysław Sikora.

W 17. minucie spotkania Łukasz Dzierżęga zaskoczył uderzeniem z dystansu Krzysztofa Michałowskiego i goście wyszli na prowadzenie. Drugie trafienie dla Polonii przyszło na kilka minut przed przerwą. Po błędzie bielskiej defensywy z bliska bramkę strzałem głową zdobył Piotr Kobeszko. Bielszczanie kontaktową bramkę zdobyli po upływie nieco ponad godzinie gry. Po wrzutce z autu idealnie w polu karnym odnalazł się Dawid Ogrocki. W 80. minucie spotkania do remisu doprowadził z kolei kapitan biało-zielonych Bartosz Woźniak, który wykorzystał idealnie podanie Ogrockiego.

Zwycięską bramkę, która pozwoliło "rekordzistom" bez oglądania się na wynik GKS-u Jastrzębie zdobył już w doliczonym czasie gry Mieczysław Sikora i w najbliższych dniach bielszczanie powalczą w barażach o prawo gry w trzeciej lidze w której w przyszłym sezonie zagra BKS Stal i druga drużyna Podbeskidzia.

Polonia Marklowice - Rekord Bielsko-Biała 2:3 (2:0)
Bramki: Ogrocki (62'), Woźniak (80'), Sikora (90')

Rekord: Michałowski - Gaudyn, Wuwer (54. Sikora), Rucki, Grześ - Stolarczyk (56. Ogrocki), Jaroś (79. Biel), Papatanasiu, Żyła (56. Waliczek) - Woźniak, Koczur.

bak