W trakcie sezonu prezes Janusz Szymura zapowiadał rewolucję w Rekordzie. Ireneusza Kościelniaka miał zastąpić Wojciech Gumola, a kadra miała zostać odmłodzona. Awans coś zmieni?

- Roszady kadrowe będą, w klubie wyraźnie pójdziemy w kierunku młodzieży.Metryki nie będą decydować o tym kto będzie grał, ale w jakimś celu prowadzi się tyle grup młodzieżowych oraz ma się Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Również na dużym boisku musi dojść do rywalizacji, nasza młodzież musi zacząć walczyć o pierwszy skład., podobnie jak ma to miejsce w ekipie futsalowej Chcemy być takim Gwarkiem [Zabrze - przyp. red.] w Beskidach, jeżeli chodzi o szkolenie - mówił jeszcze kilkanaście dni temu w rozmowie z naszym portalem prezes Janusz Szymura.

W niedzielę drużyna wywalczyła jednak awans, który był możliwy dzięki reorganizacji trzecioligowych rozgrywek. Bielszczanie po emocjonującym spotkaniu okazali się lepsi od Górnika Piaski. W przyszłym sezonie w trzeciej lidze "rekordziści" wystąpią obok Podbeskidzia II, BKS Stal i LKS Czaniec. 

bak