Po wygaśnięciu kadencji Szymona Czeczko, należało dokonać wyboru nowego prezesa Futsal Ekstraklasy. Rozpatrywano siedem kandydatur. Zwyciężył bielszczanin Janusz Szymura.

Zgodnie z wymogami formalnymi, pełniący do tej pory rolę przewodniczącego rady nadzorczej Janusz Szymura, nim zacznie pełnić funkcję prezesa zarządu, musi zrezygnować z zasiadania w radzie. Jego obowiązki przejmie Piotr Wawro (Wisła Krakbet Kraków). Przypomnijmy, że wiceprzewodniczącym rady nadzorczej jest Mirosław Grycmacher (Pogoń '04 Szczecin), funkcję sekretarza pełni Ryszard Ciesielski (Wisła Krakbet Kraków). W radzie zasiada również Marek Homa (Rekord Bielsko-Biała), natomiast kandydatem do uzupełnienia składu rady nadzorczej jest Grzegorz Morkis (GKS Tychy).

Przypomnijmy, że w marcu 2010 roku, właśnie w Cygańskim Lesie, odbyło się spotkanie założycielskie spółki Futsal Ekstraklasa. Wówczas pierwszym (z założenia tymczasowym prezesem na okres 3 miesięcy) został wybrany przez przedstawicieli klubów ekstraklasy futsalu  JSzymura, który później piastował również funkcję szefa Rady Nadzorczej.

W trakcie posiedzenia ustalono też, że siedziba spółki będzie w Bielsku-Białej, a biuro handlowe w Krakowie. Spółka zrezygnuje z dotychczasowych pomieszczeń biurowych w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Powyższe decyzje mają zagwarantować sprawne funkcjonowanie spółki i zapewnić dalszy jej rozwój.

red