Dla "biało-zielonych? będzie to już trzeci start w ukraińskich zawodach. Podopieczni Adama Krygera będą mieć za rywali grupowych czołowe drużyny wschodnich rozgrywek ligowych.

Ekipa z Cygańskiego Lasu w fazie grupowej będą mieć za rywali: Uragan Iwano-Frankowsk (wicemistrz Ukrainy), Gazprom-Jugrę Jugorsk (wicemistrz Rosji) oraz ŁTK Ługańsk - czwartą ekipę ukraińskiej Ekstraklasy i finalistę rozgrywek o puchar kraju. W grupie "A? wystąpią natomiast gospodarze - Energia Lwów (zdobywca Pucharu Ukrainy), Nikars Ryga (mistrz Łotwy), Spartak Moskwa (beniaminek rosyjskiej Superligi) i Tułpar Karaganda (wicemistrz Kazachstanu). Zawody odbędą się w dniach 14-17 sierpnia br., a już tydzień później, w Bielsku-Białej odbędzie się piąta edycja Międzynarodowego turnieju ?Beskidy Futsal Cup?.

Od środy do soboty o palmę pierwszeństwa rywalizować będą: wspomniane wcześniej zespoły z Ukrainy - Uragan Iwano-Frankowsk i Energia Lwów, Ich rodacy z Kardinala Równe, mistrzowie Słowacji - Slovmatic Bratysława i Czech - ERA-Pack Chrudim. No i nie zapominajmy jeszcze o przedstawicielu azerskiej Ekstraligi - Fenerbahce Baku. Krajową stawkę uzupełnią: GAF-Jasna Gliwice (beniaminek Ekstraklasy PLF) i gospodarz, zdobywca Pucharu Polski - Rekord.

red