REKLAMA

Wizyta na Podcieniach

Godzinka to niewiele czasu, ale wystarczy Ci w zupełności aby przespacerować się bielskimi Podcieniami, czyli urokliwą uliczką z arkadami wzniesioną w XVII wieku. Niegdyś w tym miejscu znajdowała się zabudowa drewniana, jednak strawiły ją pożary. Podcienia zubożały nieco w XIX wieku, gdy zmieniono architekturę Starego Rynku, przebudowując część arkad. Choć w obecnej formie Podcienia to tylko krótka uliczka łącząca Zamek Sułkowskich i Plac Chrobrego ze Starym Rynkiem, to warto na jej obejrzenie poświęcić nieco czasu...

Wizyta na Podcieniach
Bielsko w godzinę
Bielsko-Biała
http://

Pod numerem dwa znajduje się antykwariat "Sztuka i antyki", gdzie zawsze znaleźć można coś niezwykłego. Koniecznie odwiedzić też trzeba galerię sztuki współczesnej "Apollon" Anny Golemo, mieszczącą się pod numerem trzy. Ponadto na Podcieniach znaleźć możemy znakomity sklep muzyczny oraz inne ciekawe sklepiki.

Przy ulicy Orkana 2, w pobliżu Podcieni znajduje się jeden z najpiękniejszych budynków w mieście - barokowa kamienica Kałuży, nazywana tak od nazwiska właściciela, introligatora mieszkającego tu w XIX wieku. Nieprzeciętnej urody fasada budynku to efekt przebudowy dokonanej w XVIII wieku. Będąc w pobliżu trzeba koniecznie przyjrzeć się temu wspaniałemu przykładowi bielskiej architektury.

Na koniec możemy wpaść na chłodny napój lub piwo, które w przyjemnej atmosferze wypijemy w pubie Niby Nic na rogu ul. Podcienia lub w jednym z lokali usytuowanych na pobliskim Starym Rynku. Zapraszamy!

WAŻNE INFORMACJE:

Środek transportu: pieszo

Potrzebny czas: dojazd z centrum B-B ok. 5 minut w jedną stronę, reszta - zależy tylko od Ciebie!

Koszt: zależy tylko od Ciebie!

Tagi: Podcienie, wycieczka, Bielsko-Biała, puby, zamek, Plac Chrobrego, atrakcje

Stronę odwiedzono: 21838 razy.
Aktualizacja: 2007-11-07 08:55:53

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 3

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
Avatar
lol;
hahaha
2009-01-04, 20:38
Ocena: 100%
Odpowiedz
Oceń komentarz:
Avatar
NoWi
szkoda :D:D
-
Ocena: 67%
Odpowiedz
Oceń komentarz:
Avatar
lookasw
Pub "Niby Nic" juz nie istnieje, a szkoda, bo mieli tanie litrowe piwo ;)
-
Ocena: 67%
Odpowiedz
Oceń komentarz:

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE