Stowarzyszeniu Mieszkańców Osiedla Grażyńskiego udało się namówić Ratusz do pomocy w zakupie cebulek kwiatowych, z których na wiosnę przyszłego roku w parku Słowackiego wyrosną kolorowe kwiaty. Teraz trzeba ochotników, którzy pomogliby zasadzić cebulki.

 - Akcję zaczynamy w najbliższy piątek o godz. 10 od przygotowania podłoża do nasadzeń - informuje Władysława Pabijan ze Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Grażyńskiego. - Powtórzymy ją w sobotę i w następnym tygodniu, gdy do pomocy będziemy też mieli młodzież z Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

Za naszym pośrednictwem pani Władysława w imieniu stowarzyszenia prosi bielszczan, aby pomogli upiększyć park. - Liczy się każda para rąk. Wystarczy wziąć ze sobą małą łopatkę, a praca znajdzie się dla każdego - zapewnia nasza rozmówczyni. - Wszystkim zapewniamy gorącą kawę i herbatę.

Do zasadzenia jest 4,5 tys. cebulek kwiatowych: tulipanów, narcyzów, szafirków i krokusów. - Projekt nasadzeń przygotował nam specjalista, architekt krajobrazu Dariusz Gajny - wyjaśnia Władysława Pabijan. - Cebulki sprzedała po bardzo preferencyjnych cenach firma Benex z Wielkopolski, piasek do rozluźnienia gleby przekaże nam przedsiębiorstwo Transbud, a użyźnioną ziemię do nasadzeń dostaniemy nieodpłatnie z firmy Jamar.

Tekst i foto: ko