Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach poszukują mężczyzny, który w grudniu ub. roku w klubie Chacharnia za pomocą telefonu komórkowego usiłował sfotografować kobietę w toalecie. Policja publikuje wizerunek sprawcy, licząc na pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia 2019 w klubie Chacharnia przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Do jednej z toalet weszła kobieta. Podczas pobytu w ubikacji zauważyła, że pod przegrodą oddzielającą kabiny sanitariatów ktoś przełożył rękę i telefonem komórkowym usiłuje utrwalić jej wizerunek.

Kobieta wytrąciła mu telefon z ręki, a następnie po wyjściu mężczyzny z kabiny, działając w obronie własnych dóbr osobistych, wykonała jego fotografię. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego mężczyzny, licząc na pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Przestępstwo utrwalenia wizerunku nagiej osoby bez jej zgody jest zagrożone karą do pięciu lat więzienia.

bb

Foto: Policja

Aktualizacja, 5 lutego 2020. Dzięki publikacji wizerunku mężczyzny podejrzewanego o usiłowanie nagrania za pomocą telefonu komórkowego wizerunku kobiety w toalecie w czechowickim klubie muzycznym do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wpłynęły informacje pozwalające zidentyfikować poszukiwanego - poinformowała bielska policja.