Na przełomie listopada i grudnia otwarty dla ruchu samochodowego zostanie nowy łącznik al. gen. Andersa z ul. Piastowską - zadeklarował prezydent Jarosław Klimaszewski na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Wykonawca prac rozpoczął już układanie ostatniej warstwy nawierzchni drogi.

O termin oddania do użytku nowego łącznika zapytał na listopadowej sesji Dariusz Michasiów. Radny, który w 2015 roku był inicjatorem budowy i składał w tej sprawie interpelację, nazwał nowy układ drogowy w rejonie węzła Hulanka „michasiówką”. Określenie spodobało się prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, który zapewnił, że inwestycja jest na ukończenie. - Powinna zostać oddana na przełomie listopada i grudnia - zadeklarował prezydent miasta.

Inwestycja trwa od kwietnia. Łącznik ma ułatwić dojazd do ronda Hulanka kierowcom jadącym od strony węzła z ul. Bohaterów Monte Cassino. Nowa jednojezdniowa ulica ma szerokość 5 m i długość 430 m. Pierwotnie zakładano, że będzie gotowa w końcu sierpnia, ale termin okazał się nierealny. Intensywne opady deszczu wiosną spowodowały osunięcie się skarpy biegnącej wzdłuż budowanej drogi.

bak