Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Koniec listopada to już najczęściej najwyższy czas, by zająć się szukaniem i zakupem prezentów dla najbliższych. Co w sytuacji, gdy mamy chwilowy problem z płynnością finansową. W jaki sposób bezpiecznie sfinansować zakupy? Sprawdź, czy minipożyczka na święta to dobre rozwiązanie.

Co pod choinką?

Według corocznego raportu Deloitte na temat świątecznych zakupów Polaków, w 2019 podobnie jak w poprzednich latach, najczęściej wybieranymi prezentami są kosmetyki i perfumy, a także książki i czekoladki. Od 1 do 15 grudnia to czas, kiedy najintensywniej poszukujemy świątecznych prezentów dla naszych bliskich. Średnio na upominki dla naszej rodziny i znajomych przeznaczamy około 1500 zł.

W tym roku, z racji pandemii koronawirusa, problemów z zatrudnieniem i płynnością finansową wielu pracodawców, prognozy dotyczące średniej wartości prezentów na Boże Narodzenie są zdecydowanie mniej optymistyczne. Jednak święta to dla większości społeczeństwa wyjątkowy czas, w którym chcemy spotykać się z bliskimi i obdarzać ich prezentami. Jak zorganizować święta dla rodziny, jeśli chwilowo notujemy niższe dochody?

Minipożyczka na święta

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na otrzymanie wsparcia finansowego, które możemy wykorzystać na zorganizowanie świąt i zakupów prezentów jest minipożyczka. Czym dokładnie charakteryzuje się to rozwiązanie finansowe? Minipożyczka udzielana jest przez instytucje pozabankowe i banki na krótki okres czasu oraz na niewysokie sumy. Dzięki temu jest to bezpieczna pożyczka, łatwa do spłaty, ponieważ klient nie zadłuża się na spore kwoty.

Oczywiście, należy pamiętać o krótszym terminie spłaty tego typu zobowiązania finansowego w porównaniu do pożyczek długoterminowych. Zazwyczaj firmy pożyczkowe udzielają minipożyczki na 30 dni, ale znajdziemy w ich ofercie również produkty finansowe z 45-dniowym, a nawet 60-dniowym okresem spłaty.

Dlaczego minipożyczka to dobre rozwiązanie?

Każdą pożyczkę należy spłacić - nie otrzymamy nic za darmo. To fundamentalna zasada, której powinien przestrzegać każdy klient wnioskujący do instytucji finansowych o dodatkowe pieniądze. Wbrew obiegowym opiniom pożyczki krótkoterminowe wcale nie są przeznaczone dla klientów z negatywną historią kredytową. Każdy pożyczkodawca sprawdza najpierw wnioskującego w bazach takich, jak BIK, BIG, KRD czy ERIF po to, by zminimalizować ryzyko zadłużenia się klienta, także zadbać o własne, biznesowe cele.

Firmy pożyczkowe szukają osób z dobrą historią kredytową, ponieważ koszty dochodzenia o spłatę zobowiązania finansowego są niejednokrotnie o wiele wyższe od ustawowych odsetek za brak spłaty i wręcz nieopłacalne. Już wynajęcie firmy windykacyjnej kosztuje naprawdę sporo. Rynek pożyczek zmieniał się przez lata i teraz trzeba powiedzieć jasno, że większość instytucji finansowych udzielających minipożyczek to firmy godne zaufania, praktykujące najwyższe standardy współpracy z klientem i dbające o jego bezpieczeństwo. Dlatego minipożyczka to dobre rozwiązanie na święta. Pozwala na szybkie załatanie dziury budżetowej i nie posiada ograniczeń co do celu, na jaki musi zostać przeznaczona. Jak wybrać więc firmę, która udzieli najlepszej minipożyczki?

Korzystaj z porównywarek

Przed wnioskowaniem o pożyczkę pozabankową warto skorzystać z porównywarek online, które agregują większość ofert pożyczkowych na rynku i są rzetelnym źródłem informacji o danym produkcie finansowym oraz firmie udzielającej pożyczki. Jedną z nowoczesnych porównywarek pożyczek online jest Morebanker posiadający listę najlepszych minipożyczek przez internet dostępnych na polskim rynku.

Tego typu porównywarki sprawdzają się przy wyborze najlepszej oferty dopasowanej do konkretnych potrzeb klienta. Użytkownik może skorzystać z rankingów opracowanych przez pracowników firmy lub samodzielnie przefiltrować oferty według konkretnych parametrów, takich jak maksymalna wysokość pożyczki, okres spłaty, RRSO czy też oferty promocyjnej. Warto sprawdzić, jak dokładnie działają porównywarki i wybrać szybką minipożyczkę na potrzeby sfinansowania świątecznych zakupów! 

Artykuł sponsorowany