Powiat Bielski przekaże 25 tys. zł na usunięcie zniszczeń po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Kobiernicach. Pieniądze pokryją część kosztów związanych z rozbiórką i usunięciem gruzu. Jak informują urzędnicy gminni, rozbiórka, załadunek i zagospodarowanie odpadów to koszt ok. 60 tys. zł.

Do tragedii, o której pisaliśmy w artykule Pilne! Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Trwa akcja ratownicza - foto, doszło 16 października br. Na wczorajszej sesji Rady Powiatu radni podjęli decyzję o przyznaniu pomocy gminie Porąbka. Pieniądze pokryją część kosztów związanych z rozbiórką i usunięciem gruzu. Jak informują włodarze gminy, koszt rozbiórki, załadunku i zagospodarowania odpadów oszacowano na ok. 60 tys. zł.

- Sytuacja finansowa samorządów nie jest łatwa, ale w obliczu ludzkiego dramatu po prostu trzeba wesprzeć poszkodowanych - mówił na sesji starosta Andrzej Płonka.

W piątkowy ranek 16 października z powodu wybuchu gazu zawalił się dom jednorodzinny w Kobiernicach. Strażacy wydobyli z gruzowiska sześć osób, w tym dwoje dzieci. Niestety, jedna z dorosłych mieszkanek nie przeżyła. Siódmy domownik był w tym czasie w szkole.

bb