Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Internet - nasz Nowy Świat

Tematy niekoniecznie zwiazane z naszym miastem - także towarzyskie.

Postprzez Essi » wtorek, 8 maja 2007, 09:55

Witam.
Przeczytałam ostatnio bardzo ciekawy artykuł o społecznościach Internetu, w którym było ewidentnie wskazane, że użytkownicy tego medium nie widzą zagrożeń jakie ono ze sobą niesie, a zauważają tylko zalety i przez to nie potrafią się do niego zdystansować.
Chciałabym więc bezpośrednio zapytać Was Forumowiczów czym dla Was jest wirtualny świat? Jakie widzicie jego plusy, a jakie minusy?
Jak oceniacie zachowania ludzi w sieci i czy według Was anonimowość, którą daje Internet (czyli ukrywanie się pod przybranymi Nickami, możliwość koloryzowania własnej osoby w rozmowach np. na Gadu-Gadu) stała się powodem obraźliwych postów i braku kultury wypowiedzi?
Wszyscy jesteśmy użytkownikami Internetu, a w sumie rzadko zastanawiamy się czym on stał się dla nas :).
Essi
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 8 maja 2007, 08:31

Postprzez kataya » wtorek, 8 maja 2007, 10:12

Dla mnie Internet jest fenomenem współczesnego świata:) Rozwój przestrzeni wirtualnej przynosi bowiem nowe perspektywy rozwoju w sferze kontaktów międzyludzkich. W Internecie uwolniona została aktywność milionów ludzi, którzy wcześniej mogliby funkcjonować jedynie w zamkniętym kręgu znajomych. Po raz pierwszy w dziejach ludzkości dowolny niemal wytwór można skopiować i w tym samym czasie zaprezentować milionom odbiorców na całym świecie. Może to być zarówno utwór literacki, program komputerowy, mogą to być informacje prawdziwe lub całkowicie fałszywe. Mimo wielu zagrożeń jakie niesie ze sobą komunikacja przez Internet jest on dla mnie tym przysłowiowym "oknem na swiat" :):):)
kataya
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 8 maja 2007, 09:59

Postprzez lupi » wtorek, 8 maja 2007, 10:31

Uważam, że internet to dobry pomysł, ale wykonanie czasami kiepskie. Tyle w nim wulgaryzmu, seksu, pornografii. Można się zatem zastanowić czy nie poszło to wszystko za daleko? Być może jest to szybkie źródło informacji, ale jest też źródłem przemocy, przekleństw i obrzucania błotem. Ludzie bezkarnie mogą wyrażać swoje opinie a przy tym wysuwać oskarżenia i snuć plotki o osobach całkiem niewinnych. Są dobre i złe strony. Sama korzystam z internetu, ale przez to lepiej dostrzegam zagrożenia jakie z niego płyną...
lupi
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 8 maja 2007, 10:26

Postprzez Essi » wtorek, 8 maja 2007, 11:03

Lupi. Czyli według Ciebie, to anonimowość jest główną przyczyną działań niezgodnych z normami? A gdzie miejsce na wolność słowa?
Essi
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 8 maja 2007, 08:31

Postprzez Szefowa » wtorek, 8 maja 2007, 11:26

Internet rządzi teraz światem:) możemy się dowiedzieć o wszystkim co dzieje się na świecie, nie zaglądając do gazet czy telewizji :) i dodatkowo poznac ludzi z drugiego krańca świata poprzez wszelkie chaty, fora itd. Zgodzę się także w pewnym sensie z lupi, że internet niesie za sobą pewne zagrożenia. Trzeba jednak umiejętnie z niego korzystać i nie pozwalać, żeby rządził naszym życiem. Owszem możemy się spotykać i rozmawiać na wszelkich forach, ale one nie zastąpią nam kontaktów face to face, czyli twarzą w twarz. Powoli stajemy się globalnym internetowym światem, w którym musimy się nauczyć poruszać, rozumieć, pamiętając jednak, że to za oknem jest prawdziwy świat, a nie zawsze za monitorem komputera.
Ostatnio edytowano wtorek, 8 maja 2007, 11:27 przez Szefowa, łącznie edytowano 1 raz
Szefowa
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 8 maja 2007, 11:17

Postprzez gko » wtorek, 8 maja 2007, 14:14

Dla mnie Internet to narzędzie pracy i tak go traktuję. Ma to swoje plusy i minusy.
Plusy:
----------
* wszystko zdalnie: praca, kontakty z klientami, współpracownikami, partnerami. Można ograniczyć jeżdżenie autem, pociągiem, autobusem.
* jeśli w pracy natrafiam na problem, to rozwiązania szukam najpierw w Internecie. Zazwyczaj go tam znajduję, bo ktoś wcześniej miał ten sam problem i go opisał :)
* natychmiastowy dostęp do nowości w mojej branży,
* potencjalni klienci - na całym świecie,
* prywatne kontakty z ludźmi, którzy mieszkają daleko (bez Internetu prawdopodobnie by się urwały).
Minusy:
-----------
* właśnie podliczyłem, że miesięcznie dostaję ~1000 maili. Mniej więcej tyle samo wysyłam. Czasami trochę mnie to przytłacza :-)
* zniknęło u mnie pojęcie bycia "po pracy". Zawsze mogę niestety być w pracy. Do domu, nad morze i w góry też dotarł Internet....
Ostatnio edytowano wtorek, 8 maja 2007, 14:14 przez gko, łącznie edytowano 1 raz
gko
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 8 maja 2007, 13:50

Postprzez szadow » wtorek, 8 maja 2007, 22:12

Wiecie co, ludzie przez Internet nie są sobą.
Rozmawiasz z kimś bardzo długo i gdy dochodzi do spotkania okazuje się, że tak naprawde masz do czynienia z zupełnie inna osobą. Chyba nie powinno tak być, ale niestety jest. Ludzie są inni na co dzień, a inni w necie. wiem to z doświadczenia niestety przykrego. Lipa z tym bo jak tu wierzyć, że ktoś faktycznie jest tym za kogo się podaje?
szadow
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 8 maja 2007, 22:08

Postprzez Tygrysek » środa, 9 maja 2007, 18:27

Internet jest bardzo przydatny:) wiadomo,że technika idzie w górę-by ułatwic życie ludziom.I jak każdy wynalazek-ma swoje plusy i minusy.Od nas zależy jak owy cud techniki wykorzystamy:)))
Tygrysek
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 9 maja 2007, 18:15

Postprzez GP » środa, 9 maja 2007, 20:43

Dla mnie internet to przede wszystkim narzędzie pracy oraz jedno ze źródeł rozrywki :). Internet zmienił też moje życie, ponieważ za jego pomocą doszło do spotkania mojej obecnie narzeczonej (którą znałem wcześniej, ale straciliśmy kontakt) :D

Natomiast anonimowość w sieci nie jest taka bardzo anonimowa ;). Jeśli ktoś coś przeskrobie (w znaczeniu prawnym/karnym), to odpowiednie służby bez większych problemów taką osobę mogą odnaleźć...

Plusy: okno na cały świat, źródło wiedzy na praktycznie każdy temat, możliwość komunikacji międzyludzkiej bez ograniczeń w odległości, wszechstronność zastosowań.

Minusy: wykorzystywanie pozornej anonimowości do obrazy (i nie tylko) bliźniego, częste "szerzenie" analfabetyzmu, obniżone bezpieczeństwo danych przechowywanych w komputerze.

Takie jest moje zdanie na ten temat, trochę ogólnikowo :)
Pozdrawiam.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez FOTOMOntaz » poniedziałek, 14 maja 2007, 09:20

Moim zdaniem Internet jest niewątpliwie bardzo pomocnym narzędziem pracy. Jest też multimedialnym centrum rozrywki, a także pozwala na różne formy błyskawicznej łączności np. wideokonferencje. Ale..... Internet to także siedlisko ogromu negatywnych treści, które niejednokrotnie prowadzą do tragedii, szczególnie, jeśli korzystający z niego Internauci nie są dostatecznie wyedukowani w tym zakresie. Internet jest jak auto: każdy może siąść za kierownicą, ale trzeba umieć choć trochę go obsługiwać, żeby z niego korzystać i nie zrobić krzywdy sobie czy tym bardziej innym! Chciałbym jednakowoż poruszyć tu przede wszystkim jeden wątek. Anonimowość. W wielu przypadkach Internet jest dla mnie schronieniem ludzi słabych, wstydliwych i bojących się. Ludzi, którzy na co dzień boją się powiedzieć komuś "cześć", a w sieci zgrywają twardzieli i bohaterów. łatwo jest krytykować, to przychodzi każdemu z nas cholernie prosto. Dlatego ani w małym stopniu nie zasługują na mój szacunek osoby, które np. rzucają obelgami w innych, a sami nie mają za grosz odwagi, żeby powiedzieć kim są! Szczyt tchórzostwa! To jak rzucać kamieniami stojąc za plecami silniejszych i chować się w ich cieniu! Wystarczy poczytać komentarze dotyczące praktycznie każdej sfery naszego życia, choćby dla przykładu-piłka nożna-Rasiak. Wyłącze w tym momencie moją ocenę jego osoby. Ale niech Ci, co go tak krytykują zagrają choćby na kilka procent jego umiejętności! Albo niech się postawią w jego sytuacji, jakby się czuli, gdyby każdy go publicznie opluwał! NIech więc Ci wszyscy krytykanci mają się odwagę podpisać imieniem i nazwiskiem; choć tyle.
To tyle z mojej strony, i tak nieźle ponudziłem :)
FOTOMOntaz
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 14 maja 2007, 08:59

Postprzez buu-baa » poniedziałek, 14 maja 2007, 12:07

A ja uważam, że anonimowość to tylko przysparza problemów. Umówiłem się na randkę z piękną i interesującą dziewczyną a zamiast tego przyszła nudna i brzydka jak noc nastolatka... Można się przejechać na takich czatach i serwisach randkowych. Każdy udaje tu kogoś innego. Ta anonimowość to bzdura. Każdy dodaje sobie urody, mądrości itp. Ale po co? Przecież i tak wszystko wyjdzie na jaw? Ale to jeszcze nic...jak można mieć zaufanie do osoby, która w ogóle nie przychodzi na spotkanie? Już wolę pisanie liścików miłosnych i tradycyjne spotkania.... :-(
buu-baa
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 14 maja 2007, 11:58

Postprzez lilithBB » piątek, 25 maja 2007, 03:37

buu-baa napisał(a):A ja uważam, że anonimowość to tylko przysparza problemów. Umówiłem się na randkę z piękną i interesującą dziewczyną a zamiast tego przyszła nudna i brzydka jak noc nastolatka... Można się przejechać na takich czatach i serwisach randkowych. Każdy udaje tu kogoś innego. Ta anonimowość to bzdura. Każdy dodaje sobie urody, mądrości itp. Ale po co? Przecież i tak wszystko wyjdzie na jaw? Ale to jeszcze nic...jak można mieć zaufanie do osoby, która w ogóle nie przychodzi na spotkanie? Już wolę pisanie liścików miłosnych i tradycyjne spotkania.... :-(

i dlatego nie zaglądam na serwisy randkowe;P
lilithBB
użytkownik
 
Posty: 308
Na forum od: 9 lut 2007, 11:00
Lokalizacja: RD

Postprzez ppiotr » piątek, 25 maja 2007, 10:33

Ja się w pełni zgadzam z GP
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22


Powrót do Pogaduszki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości