Pięć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w symulacji gaszenia pożaru i ewakuacji osób poszkodowanych z budynku usługowo-handlowego przy ul. Węglowej w Bielsku-Białej.

Ćwiczenia rozpoczęły się w sobotę, około godz. 14.15. ? Scenariusz obejmował zadymienie w pomieszczeniach budynku usługowo-handlowego, ewakuację i udzielenie pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym. W pierwszej kolejności zostały zadysponowane dwa zastępy OSP oraz samochód drabina PSP. Podano dwa prądy wody, jeden do wnętrza obiektu, drugi za pomocą drabiny na dach budynku. Dalszy scenariusz obejmował rozwój pożaru, i zadysponowanie dodatkowych dwóch zastępów OSP, które po dojeździe na miejsce akcji rozpoczęły działania z tyłu budynku ? powiedział nam bryg. Zbigniew Mizera, Dowódca Jednostki JRG1 w Bielsku-Białej.

W działaniach na terenie obiektu Inter Cars S.A uczestniczyły zastępy straży pożarnej z jednostek OSP: Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Stare Bielsko oraz JRG1 a także dwoje pozorantów. Ćwiczenia zakończyły się około godz. 15.00 krótkim podsumowaniem oraz grochówką podaną przez druhów z OSP Komorowice Śląskie którzy byli gospodarzami tych ćwiczeń.

Tekst i foto: Mirosław Jamro