Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia podwójnego wypadku motocyklistów na tzw. zakręcie idiotów drogi S1 w Bielsku-Białej. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala dwóch motocyklistów z obrażeniami ciała.

Do zdarzenia doszło około godz. 12.10. Grupa motocyklistów poruszała się w kierunku Żywca. Kierujący motocyklem suzuki utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego wywrócił się. Motocyklista kierujacy hondą nie zdążył ominąć miejsca zdarzenia, najechał na motocykl, w wyniku czego również się wywrócił.

Policjanci sporządzili dokumentację, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. W pierwszej fazie pracy służb były utrudnienia w ruchu. W trakcie dokonywania pomiarów ruch samochodów w kierunku Żywca został wstrzymany, a policjanci kierowali pojazdy na węzeł Rosta. 

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Utrudnienia w ruchu trwały ponad półtorej godziny. W szpitalu okazało się, że jeden z motocyklistów doznał m.in. złamania twarzoczaszki, a drugi - złamania kości udowej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro