Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala kobietę.

Do zdarzenia doszło około godz. 10.50 na wysokości posesji nr 62. Kierujący fordem fiesta, jadąc prawym pasem ruchu ul. Partyzantów w kierunku Bystrej, pomimo podwójnej linii ciągłej postanowił... zawrócić, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem, który poruszał się lewym pasem ruchu ul. Partyzantów, również w kierunku Bystrej.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, trzy patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. W pierwszej fazie działań służb ratunkowych były zablokowane trzy pasy ruchu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

W szpitalu się okazało, że kierująca volkswagenem nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu, zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym.

Tekst i foto: Mirosław Jamro