Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na ul. Lwowskiej w Bielsku-Białej doszło do czołowego zderzenia osobówek i jedna osoba jest poszkodowana.

Do zdarzenia doszło około godz. 21.40 na wysokości ul. Łąkowej, na pasach ruchu w kierunku centrum miasta. 19-letnia kobieta z rocznym stażem za kółkiem, która kierowała osobowym volkswagenem, skręcając w lewo z ul. Piłsudskiego w ul. Lwowską pomyliła pasy ruchu, w wyniku czego wjechała w ul. Lwowską “pod prąd” i doprowadziła do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą fiata pandy. Ani 19-latka, ani pasażerowie volkswagena nie zorientowali się, że samochód porusza się “pod prąd”.

Zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników zdarzenia. Na szczęście, nikt nie doznał obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. 19-letnią sprawczynię zdarzenia ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami. 

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro