Około godz. 16.30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do potrącenia dwóch rowerzystek. Obie kobiety doznały ciężkich obrażeń ciała. Lądował śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Malinową. Gdy ekipy ratownicze dojechały na miejsce, okazało się, że kobiety w wieku 25 i 30 lat są nieprzytomne. Poszkodowane reanimowali ratownicy medyczni i strażacy. Następnie obie, nieprzytomne, zostały zabrane do szpitali w Bielsku-Białej i Sosnowcu - jedna ambulansem, a druga śmigłowcem LPR.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 57-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym opel, jadąc ul. Żywiecką w kierunku centrum Wilkowic, z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i jadąc częściowo po chodniku, zderzyła się z rowerzystkami. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Do pomiarów użyto tachimetru. Kierująca oplem była trzeźwa. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa z OSP Wilkowice, dwa zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR oraz kilka patroli policji. W czasie pracy służb ratunkowych odcinek ul. Żywieckiej był zablokowany dla ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia trwały około trzech godzin.

Policja poszukuje świadków tego wypadku, w szczególności mężczyzn, którzy jechali przed oplem białym samochodem - najprawdopodobniej renault kangoo, peugeot partner, citroen berlingo. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z KMP w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45, tel. 33 812 12 55 lub 997, 112.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro