Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą na ul. Babiogórskiej w Bielsku-Białej. Wskutek zdarzenia 33-letni motocyklista przewrócił się i chwilowo utracił przytomność. Został odwieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 14.35 na wysokości pętli MZK. Kierująca samochodem osobowym suzuki, jadąc ul. Babiogórską w kierunku al. gen. Andersa, nie zachowała należytej odległości za pojazdem poprzedzającym, w wyniku czego najechała na tył motocykla romet, który w związku ze zmianą świateł na sygnalizatorze, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wskutek zderzenia motocyklista się przewrócił i chwilowo utracił przytomność.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację. Do pomiarów użyto tachimetru. Kierująca osobówką była trzeźwa. Działania strażaków z JRG2 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych z motocykla oraz kierowaniu wahadłowym ruchem pojazdów. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

W szpitalu okazało się, że motocyklista nie doznał obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Sprawczynię zdarzenia ukarano mandatem karnym kredytowym w wysokości 220 zł i sześcioma punktami.

Tekst i foto: Mirosław Jamro