Cztery zastępy straży pożarnej z JRG1 oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że na tzw. zakręcie idiotów w Bielsku-Białej ciągnik siodłowy z naczepą typu cysterna uderzył w barierę. Doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa.

Do zdarzenia doszło około godz. 19.18. Kierujący ciągnikiem siodłowym renault z naczepą typu cysterna, jadąc drogą S1 w kierunku Cieszyna, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w barierę. Sprawcy zdarzenia nic się nie stało. Wskutek uderzenia w barierę doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa, które zaczęło wyciekać.

W wyniku uderzenia pojazd uszkodził około 20 metrów bariery rozdzielającej pasy ruchu w przeciwnych kierunkach. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierujący pojazdem był trzeźwy. Mężczyznę ukarano mandatem. Jak dowiedział się nasz portal, zbiornik cysterny przystosowany do przewozu materiałów sypkich był pusty.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu około stu litrów oleju napędowego do beczek i neutralizacji wycieków paliwa. Na czas akcji służb, w tym naprawy uszkodzonej bariery, zamknięto oba pasy ruchu w kierunku Cieszyna i jeden pas w kierunku Żywca. Utrudnienia trwały do godz. 23.30.

Tekst i foto: Mirosław Jamro