Około godz. 12.30 na ul. Skarpowej w Bielsku-Białej samochód ciężarowy typu betoniarka przewrócił się na bok. Część betonu wylała się na pobocze oraz teren posesji. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z JRG2 i policję.

Kierujący samochodem ciężarowym typu betoniarka w trakcie manewru wymijania się z samochodem osobowym zjechał za blisko prawej krawędzi jezdni. Koła ciężarówki zsunęły się po pochyłym, trawiastym poboczu, w wyniku czego samochód przewrócił się na bok. Wskutek zdarzenia część betonu wyciekła na pobocze, a część na teren posesji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu, czy nikt z osób postronnych nie został przygnieciony autem i czy nie ma zagrożenia chemiczno-ekologicznego. Na szczęście, w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację, kierowca pojazdu był trzeźwy. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Jak dowiedział się nasz portal, kierujący betoniarką wracał z budowy, a w gruszce było około 4 m³ betonu. Na miejscu zdarzenia pracowały m.in. trzy holowniki pomocy drogowej. Na czas postawienia ciężarówki na koła zablokowany był odcinek ul. Skarpowej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro