Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na ul. Bielskiej w Pisarzowicach, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem PKS. Kierowca osobówki wypadł z auta. W ciężkim stanie został odwieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 18.04 na wysokości skrzyżowania z ul. Fiołkową. 49-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym skoda, jadąc ul. Bielską w kierunku centrum Pisarzowic, na łuku drogi zjechał poza oś jezdni, przez co zderzył się z autobusem PKS, który poruszał się w kierunku centrum Hałcnowa. W autobusie podróżowało dwóch pasażerów - nic im się nie stało.

Jak dowiedział się nasz portal, na miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP Pisarzowice. Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy poszkodowanemu kierowcy osobówki. Chwilę później mężczyznę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Patrol drogówki sporządził dokumentację, kierowca autobusu był trzeźwy. Poszkodowanemu kierowcy osobówki zostanie pobrana krew do analizy. Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie pięć zastępów straży pożarnej z JRG1, OSP Pisarzowice i OSP Hałcnów oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja. W czasie pracy służb odcinek ul. Bielskiej był zablokowany dla ruchu. Utrudnienia trwały blisko dwie godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro