W Bielsku-Białej kończy się dziś najstarszy festiwal fantastyki w Polsce. Polcon przyciągnął tysiące fanów fantasy, gier komputerowych, plenerowych LARP, miłośników dobrej literatury, która swoimi korzeniami sięga twórczości kultowego Stanisława Lema. Nie zabrakło wątków anime wywodzących się z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Czy istnieje przestrzeń, gdzie w jednym miejscu można spotkać kultową postać, jaką jest bez wątpienia Doctor Who (najstarszy serial produkcji BBC, który od 50 lat podziwiają na całym świecie miłośnicy Tardis i przygód władzy czasu), piękną Daenerys, władczyni smoków z sagi George R.R. Martina, Elfy z Władcy Pierścieni Tolkiena, Lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen czy załogę Star Trek? Okazuje się, że tak. W stolicy Podbeskidzia wszystko jest możliwe.

Uczestnicy festiwalu Polcon chętnie wcielili się w swoje ulubione postacie, co udowodnił konkurs strojów - cosplay. Występy uczestników oceniało międzynarodowe jury z Iloną ?Iloon? Anders (pierwsze miejsce Eurocosplayu), która jest mistrzynią w kreowaniu swojego wizerunku. Wszyscy przechodzili prawdziwą metamorfozę - nie tylko poprzez dobór odpowiedniej kreacji, ale również przyjmując cechy ulubionego bohatera.

Nasz portal jest patronem medialnym Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Polcon.

Foto: Piotr Bieniecki