Znani artyści i politycy, elegancja wnętrz i muzyka z najwyższej światowej półki przy pełnej widowni  - taka była wczorajsza Gala Polskiego Jazzu w Teatrze Polskim. Bilety na tradycyjne koncerty zadymkowe w sali bielskiego teatru zawsze rozchodzą się, jak świeże bułeczki. Ale później jest się czym delektować.

Gospodarzem Gali Polskiego Jazzu był nasz laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik, który do udziału w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie zaprosił członków swojego trio: Pawła Pańtę (kontrabas, gitara basowa) i Cezarego Konrada (perkusja), wokalistów: Lorę Szafran i Marka Bałatę oraz amerykańskiego trębacza Gary’ego Guthmana. Koncert Włodek Pawlik Special Project został świetnie przyjęty przez wymagającą bielską publiczność.

Wystąpił także laureat zadymkowego konkursu młodych talentów, który otrzymał statuetkę „Aniołka jazzowego 2015”. Nagrodą główną konkursu jest możliwość nagrania materiału na płytę oraz wydanie 1500 egzemplarzy tej płyty. Statuetkę Anioła Jazzowego, która przyznawana jest najważniejszym osobistościom muzycznym oraz podmiotom wspierającym rozwój tego jazzowego święta, otrzymał także Włodek Pawlik.

Dziś kolejny dzień festiwalu (program Zadymki znajdziesz tutaj). Nasz portal jest patronem medialnym Lotos Jazz Festival - 17. Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Foto: Piotr Bieniecki