W Świetlicy Kultury w Mikuszowicach Krakowskich trwa wystawa prac rysunkowych Jacka Cieślaka „Znaczenie bez znaczenia”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 8 listopada o godz. 18:00.

Efemeryczna Galeria na Końcu Świata w Świetlicy Kultury w Mikuszowicach Krakowskich w ramach cyklu mikroskopijnych wystaw prezentuje wystawę kilkudziesięciu najnowszych czarno-białych – z małym wyjątkiem – rysunków z bogatego dorobku artystycznego urodzonego w 1950 roku malarza i rysownika Jacka Cieślaka, przez wiele lat pracującego w Austrii jako scenograf teatralny. 

Jacek Cieślak – od dzieciństwa zafascynowany twórczością dwóch „prześmiewców”: Boscha i Bruegela (Starszego), których zwykł określać mianem najgenialniejszych szyderców w historii sztuki, pokazuje w Mikuszowicach „swoich ludzików i jakieś tam inne dziwolągi” (jak o nich sam mówi), uzupełnione o surrealne pejzaże, tła, kalejdoskopy, wspólnie składające się na zaskakującą wizualną ucztę. W intelektualnym labiryncie skojarzeń tropy ironiczne poszczególnych prac mieszają się z motywem powtórzeń i zapętleń, współgrają z nimi, to znowu wywołują wrażenie niepokoju i trwogi charakteryzującej satyrę w mistrzowskim wydaniu. 

Wystawa portrwa do 20 listopada.