W najbliższą sobotę w Świetlicy w Mikuszowicach Krakowskich  na początek ferii odbędzie się spotkanie z psami ratownikami – nie tylko dla najmłodszych!

9 lutego o godzinie 12.00 dzieci z Mikuszowic Krakowskich i innych dzielnic Bielska  będą mogły wziąć udział w niezwykłym spotkaniu z psami ratownikami Morfeuszem i Rafim oraz ich opiekunami, Małgorzatą i Tomaszem Janikami, wyspecjalizowanymi w ratownictwie wodnym. 

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy w Mikuszowicach Krakowskich – wstęp wolny!

Morfeusz ma 8 i pół roku i jest specem nad specami w niesieniu ludziom pomocy, Rafi ma 3 lata i czyni niewiarygodne postępy. Obydwa nowofundlandy są niezwykle kontaktowe, przyjazne, uczestniczyły już w tego typu spotkaniach oraz pokazach, ciesząc się olbrzymią sympatią dzieci i dorosłych – to takie prawdziwe "przylepki"...

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną także przydatne informacje dotyczącego tego, jak bezpiecznie spędzić ferie, aby uniknąć wychłodzenia podczas zimowych wędrówek, oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Tę część przedstawią uczestnicy całorocznego cyklu zajęć prowadzonych w mikuszowickiej placówce przez panią Beatę Cembalę, dyplomowaną ratowniczkę medyczną.