Kolejny z cyklu koncertów Dla naszych organów... nadchodzi! Tym razem usłyszymy interpretacje klarnetowo-organowe. W programie utwory: J.S. Bacha, W.A. Mozarta, F. Mendelssohna, B. Kovacsa. Zapraszamy do zapoznania się ze wspaniałymi sylwtkami naszych wykonawców!

23 lutego o 17:00 w Kościele Ewangelickim pod wezwaniem Zbawiciela odbędzie się koncert organowy, a wnim największe utworami gatunku w wykonaniu utalentowanych artystów.

Marcin Jurczyk (organy) – Absolwent Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II st. w Gliwicach z klasy organów dr Marioli Brzoski oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z klasy organów prof. Juliana Gembalskiego i Zygmunta Antonika.

Podczas studiów uczestniczył w kursach mistrzowskich muzyki organowej prowadzonych przez wybitnych organistów: D. Titterington (Anglia), B. Oberhamer (Niemcy), B. Klapprott (Niemcy), J.L. Perrot (Francja), J. Tuma (Czechy). Występował jako solista na wielu festiwalach muzyki organowej; Festiwalu Bachowskim w Katowiach i Żorach, Jesieni Organowej w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, Musica da Chiesa w Pszczynie, Koncertów Organowych w Konwikcie, Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej w Kluczborku, Muzyka w Starym Opactwie w Rudach oraz Toszeckim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W 2011 roku reprezentował miasto Bytom podczas koncertu organowego na zaproszenie Instytutu „Die Bruecke” w mieście partnerskim Recklinghausen. Od kilku lat promuje polską muzykę organową w ramach koncertów dla Polonii w katedrze św. Emerama w Nitrze (Słowacja). Obecnie jest organistą parafii Świętej Barbary w Bytomiu, oraz prowadzi działalność dydaktyczną w Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

Patryk Pfeifer (klarnet) - naukę w Studium Muzyki Kościelnej w klasie organów mgr. Marcina Jurczyka ukończył w 2016 r. Jest laureatem II miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie Organowym Diecezjalnych Studium Organistowskich w Tarnowie, I miejsca w kategorii – akompaniament muzyczno - liturgiczny z elementami improwizacji w I Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych w Opolu, I miejsca w kategorii – literatura organowa w II Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych w Opolu. Jest także absolwentem OSM I i II st. w Bytomiu. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie rozwija swoje umiejętności w zakresie gry na klarnecie i organach.