W poniedziałek 29 czerwca w bielskiej galerii BWA wystąpi XXANAXX. Bilety na to wydarzenie są dostępne w klubokawiarni Aquarium w cenie 45 zł.

XXANAXX - to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia Szafrańska rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał Wasilewski poszukiwał zaś wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 roku, odkąd zaczęli razem tworzyć. Jeszcze w tym samym roku w grudniu światło dzienne ujrzał ich singiel zatytułowany "Disappear". Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut oraz odkrycie roku. Uczestnik wielu festiwali w Polsce i za granicą m.in Open'er Festival, Audioriver, Tatarak, Selector, Malta Festival czy też The Great Escape.

Podczas koncertu prezentowane będą utwory z debiutanckiego albumu „Triangles", który ukazał się w maju 2014 roku. Cena biletu -  45 zł. Miejsca stojące. Bilety do nabycia w Klubokawiarni Aquarium (I piętro Galerii Bielskiej BWA).

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Sonata", współorganizatorzy: Galeria Bielska BWA, Fundacja Kultury „Kalejdoskop", Klubokawiarnia Aquarium.

db