Już w najbliższy czwartek BCK zaprasza na prawdziwą ucztę muzyczną. Jej bohaterką będzie urodzona w Sao Paulo wokalistka, której album „Casa de Fado” okazał się wielkim sukcesem. Nie wątpimy, że występ Brazylijki Marii Emilii zachwyci nawet koneserów muzyki fado.

Jak donoszą źródła, dziadek Marii Emilii podarował swojemu synowi gitarę portugalską i w taki oto sposób udało się młodego człowieka natchnąć miłością do zachwycających zaułków Lizbony. Gdy chłopiec stał się mężczyzną, miłością do muzyki zaraził swą córkę Marię. Przez wiele lat znakomity duet muzykował w klubach rodzinnego miasta.

Po latach dziewczyna została uczennicą Mario Pacheco - szefa legendarnego Clube de Fado, gdzie dojrzewał i kształtował się jej talent. W 2018 roku pierwszy album „Casa de Fado” okazał się przełomowym osiągnięciem artystki. Po głośnym sukcesie płyty, hermetyczne środowisko tradycyjnego fado przyjęło Brazylijkę do swojego grona i od tamtego momentu oficjalnie uznało za jeden z najciekawszych młodych głosów współczesnej sceny.

Koncert Marii Emilii odbędzie się w cyklu „Siesta w drodze” - czwartek, 13 lutego 2020 godz. 19.00, Dom Muzyki BCK.

MS

Foto: BCK