Rok temu Czechowice-Dziedzice zamieniły się w prawdziwą arenę rajdów samochodowych.  Rekordowa liczba załóg, kibiców oraz medialność sprawiły, że Rajd Czechowicki to wydarzenie obowiązkowe.

Historia czechowickich rajdów sięga 1995 roku. To wtedy rozegrano pierwszy, nazywany wtedy "Samochodowy Rajd Rafinerii Czechowice". Na odcinkach specjalnych dotychczas rozegranych edycji rywalizowali wybitni sportowcy: Robert Herba, Robert Gryczyński, Tomasz Czopik, Leszek Kuzaj, Łukasz Sztuka, czy obecny, trzykrotny Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych - Kajetan Kajetanowicz.

Zeszłoroczna, VI edycja Rajdu otworzyła cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na starcie pojawiła się rekordowa liczba 65 załóg, które pokonywały trudne technicznie odcinki specjalne. Emocje wśród uczestników i kibiców podkręcała kapryśna pogoda, która kilku startującym załogom pokrzyżowała plany dotarcia do mety. Wśród startujących byli także zawodnicy ścigający się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz w Rajdowym Pucharze Polski. To potwierdza, że trasy Rajdu Czechowickiego oraz ich specyfika przyciągają doświadczonych sportowców.

Najszybszą załogą wśród uczestników VI edycji Rajdu Czechowickiego okazało się małżeństwo - Piotr Woś i Julia Kolonko-Woś, jadący samochodem Honda Type-R. Na drugim stopniu podium stanęli Tomasz Smorawiński i Jarosław Banach. Na trzecim - Szymon Cieślak i Dariusz Staroń.

Tegoroczna, VII edycja Rajdu Czechowickiego zostanie rozegrana w dniach 22 i 23 marca, na trudnych techniczne odcinkach specjalnych gminy Czechowice-Dziedzice. Podobnie, jak w zeszłym roku baza rajdu zostanie zlokalizowana na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie każdy kibic będzie mógł z bliska zobaczyć prawdziwe, rajdowe samochody. Załogi wystartują spod Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice, gdzie do przejechania będą mieć trasę o łącznej długości 100 kilometrów. Będzie ona podobnie jak rok temu, stanowić wspaniałą okazję do przeżycia prawdziwych, rajdowych emocji.

Bieżące informacje na temat imprezy można śledzić odwiedzając stronę www.rajdczechowicki.pl lub oficjalny profil na facebooku: www.facebook.com/rajdczechowicki. Nasz portal jest patronem medialnym Rajdu Czechowickiego.

Fot: Mateusz Tomanek

red