Ponad 850 zawodników z piętnastu państw wzięło udział w IX Pucharze Świata w karate WKF-Harasuto Cup. W łódzkich zawodach nie zabrakło reprezentacji bielskiego Atemi.

Zawody Pucharu Świata odbyły się w dniach 1-2 marca w Łodzi.  Z imprezy organizowanej przez miejscowy klub Harasuto z bardzo dobrym wynikiem wrócili zawodnicy bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli cztery brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli: Eliza Gaweł w konkurencji kumite indywidualne młodziczek (12-13 lat) kategoria wagowa (+50 kg) oraz w konkurencji kata indywidualne kadetek (14-15 lat), Weronika Abratańska w konkurencji kata indywidualne młodziczek (12-13 lat) i Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców (18-20 lat). Nieznacznie tuż za podium uplasowali się nasi juniorzy: Mateusz Tomiczek i Dawid Gaweł przegrywając walki repasażowe o miejsca trzecie.

Zawody Harasuto Cup rozgrywane są w ramach Centralno-Europejskiej Ligii Karate a kolejne edycje zawodów odbywają się w Bratysławie, Pilźnie oraz w Budapeszcie.

red