Znane jest już nazwisko rywala słynnego Gerarda Lindera. Naprzeciwko mistrza świata w kickboxingu na gali PLMMA 12 "Black Dragon" w klubie "Klimat", stanie Paweł Sieczkiewicz.

Pojedynek będzie toczyć się w formule MMA i będzie walką wieczoru podczas gali PLMMA 12 "Black Dragon", która rozpocznie się 15 marca (piątek) o godz. 19.00 w bielskim klubie "Klimat". Obaj zawodnicy wywodzą się z kickboxingu i będzie to przysłowiowe starcie młodości z doświadczeniem. Dla 37-letniego Lindera będzie to trzeci pojedynek w Mieszanych Sztukach Walki (MMA). Obie wcześniejsze walki wygrał w świetnym stylu. W pierwszej pokonał na punkty walecznego Przemysława Dobiałę z Poznania, a w drugiej znokautował Hindusa, Jatindera Ghera.

Pochodzący z Andrychowa Linder w kickboxingu wywalczył niemal wszystko, włącznie z tytułem mistrza świata organizacji WKN. W ostatniej walce na słynnej gali Biggers Better na oczach całej Europy pokonał Taja, Sanera Benpheta, który był mistrzem Muay Thai na słynnym  Lumpinee Stadium, co jest cenniejsze od jakiegokolwiek tytułu mistrza świata. Polski zawodnik po dramatycznym boju udowodnił swoją wyższość.

Teraz Lindera czeka wcale niełatwiejsze zadanie. 20-letni Sieczkiewiecz to mistrz Polski w kickboxingu. Zdobywał ten tytuł w kategorii Juniorów i Kadetów. Jest bardzo utalentowany i wielu trenerów widzi w nim przyszłościowego zawodnika. Wygrał kilkadziesiąt walk i był pokonany tylko kilka razy. Jego trenerem jest Andrzej Wasilewski, ale Paweł ćwiczy także w Warszawie w klubie Akademia Gorila, gdzie szlifuje parterowe techniki Jiu-Jitsu i zapasy, użyteczne w MMA.

Gerard nie zamierza kończyć kariery w swoim bazowym sporcie, ale chce walczyć w MMA z klasowymi rywalami. - Rozmawialiśmy z kilkoma potencjalnymi przeciwnikami. Bardzo poważnie brana była kandydatura niepokonanego Portugalczyka, Artura Lemosa z rekordem czterech wygranych walk. Ten wariant zaproponowała nam grupa managerska World Of Profit. Braliśmy pod uwagę rywala z Litwy, ale uznaliśmy, że jest za słaby. Sieczkiewicz był bardziej zdecydowany i chciał tej walki bez namysłu, dlatego tym razem wyjdę naprzeciw niego. Z Lemosem spotkam się najprawdopodobniej w sierpniu i będzie to po Taju Sanerze najpoważniejsze wyzwanie w mojej karierze. Teraz zapraszam na moją walkę z młodym Sieczkiewiczem - powiedział Linder o walce i rywalu.

- Wiem kim jest Gerard i znam jego osiągnięcia w kickboxingu. Nie wiem czy wygrałbym z nim w jego i mojej ulubionej dyscyplinie, ale MMA otwiera nowe pole i dla niego i dla mnie. Tu jesteśmy równi, mimo, że on już dwa razy wygrał a ja będę debiutował. Sporo czasu ostatnio poświęciłem na MMA i chcę iść w tym kierunku. Będzie to dla mnie wyzwanie, ale nie obawiam się. Jestem młodszy, zdeterminowany i sporo umiem. Chcę to pokazać z najlepszymi a Gerard bez wątpienia jest kimś w sportach walki. Wiem, że będzie walczył u siebie, ale to dla mnie bez znaczenia. W klatce zostaniemy tylko my dwaj.- mówi ambitny fighter z Siedlec, Paweł Sieczkiewicz.

W ramach Profesjonalnej Ligi MMA 12 "Black-Dragon" można będzie obejrzeć dziewięć zawodowych walk MMA i po raz pierwszy w Bielsku-Białej odbędą się one w oktagonalnej klatce. Wśród walczących jest spora grupa miejscowych zawodników jednego z najlepszych polskich klubów Berkserkers Team, a także kilku reprezentantów regionu. Dostępne są jeszcze bilety na to wydarzenie, jednak ich ilość jest ograniczona. Są one do nabycia w klubie "Klimat". Ponadto wejściówki można zarejestrować także przez stronę www.black-dragon.pl.

Nasz portal jest patronem medialnym imprezy.

Poniżej przedstawiamy kartę walk:

Main event:
62 kg: Gerard Linder (Black Dragon Andrychów) vs Paweł Sieczkiewicz (Gladiator Siedlce)

Pozostałe:
+93 kg: Wojciech Buliński (Emers Team Katowice) vs Adrian Gwioździk (Urso Fight Team Tomaszów Mazowiecki)
93 kg: Mateusz Sablik (Berserkers Team Bielsko-Biała) vs Wojciech Wesołowski (B-Zone MMA Kędzierzyn-Koźle)
84 kg: Mateusz Pogudz (Okniński Team Zgorzelec) vs Bogdan Pawlik (Forca Dęblin)
77 kg: Bartosz Brytan (Berserkers Team Bielsko-Biała) vs Adrian Kurek (Forca Dęblin)
70 kg: Grzegorz Sajbor (Berkserkers Team Bielsko-Biała) vs Daniel Oleksy (Forca Dęblin)
66 kg: Tomasz Boguszek (MMA Lubliniec) vs Filip Wolański (Grapling Kraków)
61 kg: Marcin Sypulski (Dybol Team Zabrze) vs Kamil Karkus (Łamator Racibórz)

red