Tegoroczny sparing na dużym boisku stadionu przy Startowej okazał bardziej się szczęśliwy dla aktualnych mistrzów kraju. Gola na wagę zwycięstwa w końcówce strzelił Kamil Kmiecik.

Od początku towarzyskiego spotkania sporo zamieszania w szeregach obronnych III-ligowców robił Wojciech Łysoń, a w defensywie poprawnie spisywał się Jan Janovsky i Artur Popławski. Jako pierwsi bramkę zdobyli futboliści. Dawid Hanzel skutecznie wykończył strzałem z bliska akcję Mateusza Waliczka z Andrzejem Maślorzem.

Po kwadransie na to trafienie odpowiedział mocnym, płaskim uderzeniem Łukasz Mentel, przypominając sobie oraz kibicom swoje futbolowe czasy w Rekordzie.

Druga część minęła po znakiem uważnej grze w defensywie podopiecznych trenera Adama Krygera, który sam na kilka minut pojawił się na murawie. To właśnie po jednej z kontr decydującego o wygranej futsalowców gola zdobył Kamil Kmiecik.

Rekord Bielsko-Biała (III liga) - Rekord Bielsko-Biała (futsal ekstraklasa) 1:2 (1:1)
Bramki: Hanzel (26') - Mentel (41'), Kmiecik (86')

Rekord (III liga): Góra (Chwałka)  - Warywoda, Bojdys, Rucki, Waliczek - Maślorz, Wasiluk, Szymański, Żołna, Olszowski - Hanzel oraz Gaudyn, Profic, Sikora, Bernat, Sobik, Woźniak, Cybulski

Rekord (futsal): Brzenk (Nawrat) - Janovsky, Popławski, Nawrat, Łysoń, Polasek, Szłapa, Marek, Machura, Mentel, Kmiecik oraz Szymura, Kryger, Franz.

bak