Piątkowy występ podczas gali Profesjonalnej Ligi MMA dał pokaz umiejętności bielskich wojowników. Berserkers Team sukcesy święci jednak od zdecydowanie dłuższego czasu.

- Ciężko tak w skróce opisać nasze największe sukcesy. Praktycznie co chwilę wracamy z różnych imprez z medalami - mówi w rozmowie z naszym portalem główny szkoleniowiec teamu. To właśnie Damian Herczyk w 2011 roku odniósł jeden z największych sukcesów grupy, gdy w serbskim Belgradzie zdobył wicemistrzostwo świata w amatorskim MMA. Rok później bardzo udanie na krajowych zawodach spisywali się m.in. Rafał Haratyk i Robert Bryczek, którzy na amatorskich mistrzostwach Polski w swojej kategorii wagowej wywalczyli odpowiednio złoty oraz brązowy medal. Ponadto Haratyk może pochwalić się mistrzostwem świata na amatorskich zawodach mieszanych sztuk walk.

Kiedy po raz kolejny będziemy mogli emocjonować się występem bielskich Berserkerów? - Paweł Żygliński 19 kwietnia stanie do walki podczas 14. edycji gali PLMMA w Legionowie. Transmisja całego wydarzenia "na żywo" w stacji Orange Sport - dodaje nasz rozmówca. Wyniki piątkowych walk w bielskim klubie Klimat dostępne są tutaj, a fotogaleria tutaj.

Foto (od lewej): Mateusz Sablik, Bartosz Brytan, Damian Herczyk (główny trener), Dariusz Kudzia (trener boksu) i Grzegorz Sajbor.

bak