Od poniedziałku trwają pracę nad montażem specjalistycznej wykładziny przeznaczonej do gry w futsal. - Mata przyjechała do nas w piątek z Francji - mówi Marek Homa z Rekordu.

Organizatorzy bielskiego turnieju futsalowej Ligi Mistrzów starają się zadbać o wszystkie szczegóły. Mimo, że hala pod Dębowcem posiada parkiet, Rekord podniósł poprzeczkę. Preeliminacje UEFA Futsal Cup zostaną rozegrane na nowym boisku.

- Kiedy przyznano nam organizację turnieju, pojawił się pomysł, aby wypożyczyć specjalną nawierzchnię na czas imprezy - zdradza dyrektor turnieju Marek Homa. - Ostatecznie jednak Janusz Szymura, prezes Rekordu, postanowił zakupić zupełnie nową wykładzinę przeznaczoną do gry w futsal. Zawodnicy będą więc rozgrywać mecze na błękitnej nawierzchni Gerflor Taraflex. To wykładzina winylowa na podkładzie z pianki PVC. Dzięki swojej konstrukcji m.in. przeciwdziała poślizgom. Jest wykorzystywana w koszykówce, piłce ręcznej czy tenisie.

- Mata przyjechała do nas w piątek z Francji - dodaje dyrektor turnieju. W poniedziałek rozpoczął się jej montaż w hali pod Dębowcem. - Cały proces może potrwać nawet 4 dni - mówi Homa. Debiut nowego parkietu już w piątek. Tego dnia mecz sparingowy przy Karbowej rozegrają futsalowcy mistrza Polski. Ich przeciwnikiem będzie czeski ERA-Pack Chrudim.

bak