W najbliższa sobotę Czechowice-Dziedzice zamienią się w arenę rajdów samochodowych. Tegoroczna, siódma edycja Rajdu Czechowickiego otworzy podobnie jak rok temu cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Wśród startujących, licencjonowanych kierowców na odcinkach specjalnych będzie można zobaczyć zawodników ścigających się także w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowym Pucharze Polski, co jednocześnie stanowić będzie doskonały sprawdzian umiejętności przed zbliżającym się sezonem.

Rekordowa liczba 72 załóg wystartuje o godzinie 10.00 spod Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice, gdzie zlokalizowana będzie także meta Rajdu. Baza, podobnie jak rok temu, zostanie usytuowana na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na górnym, betonowym parkingu obok stadionu, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się prawdziwym samochodom rajdowym. Trasy 7. Rajdu Czechowickiego zostały znacznie zmodyfikowane w porównaniu do zeszłorocznej edycji, co dodatkowo wpłynie na widowiskowość imprezy oraz poziom sportowych emocji. Przejazdy zaplanowano kolejno na odcinkach Podraj i Burzej.

Zmagania zawodników 7. Rajdu Czechowickiego będzie można śledzić ?na żywo? za pośrednictwem strony internetowej www.rajdczechowicki.pl, a kibice którzy zdecydują się wybrać na odcinki specjalne 7. Rajdu Czechowickiego za pomocą  strony www.twitter.com/rajdczechowicki będą mieć możliwość szybkiego dostępu do czasów  z przejazdów poszczególnych zawodników z poziomu telefonu komórkowego, co jest całkowitą nowością w polskich rajdach samochodowych. Rozdanie nagród zaplanowane na godzinę 19:15 odbędzie się w Pałacu Kotulińskich, gdzie oprócz przekazania pucharów do rąk najlepszych zawodników trafi także nagroda na ręce zwycięzcy ogłoszonego na początku marca konkursu dla kibiców.

Szczegółowy program imprezy oraz bieżące informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej 7 Rajdu Czechowickiego oraz fanpageu - facebook.com/rajdczechowicki.

Foto: Zbigniew Bury

red