W dniach 15-17 marca w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kat. low-kick. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 177 zawodników w tym reprezentacja Beskid-Dragon.

Bielska drużyna wzięła udział w zawodach pod okiem trenera Agnieszki Turchan. W Kleszczowie do rywalizacji stanęli: Magdalena Jabłońska (+70kg), Marta Waliczek (-65kg), Szymon Salachna (-71kg), Jackek Zebzda (-71kg), Roman Chlipała (-86kg) oraz Arkadiusz Drohomirecki (-60kg).
.
Pierwszym zawodnikiem Beskid-Dragon który wyszedł na ring był Szymon Salachna. Po wyrównanej i zaciętej walce, bielszczanin musiał pogodzić się z werdyktem sędziów i porażką na punkty. Kolejnym zawodnikiem, któremu przyszło spróbować swoich sił na kleszczowskim ringu był Jacek Zebzda. Niestety, również startujący w kat. -71kg zawodnik musiał uznać za słuszny werdykt sędziów punktowych. W sobotę do ringu wyszedł Roman Chlipała. Zawodnik spokojnie kontrolował pojedynek, do momentu w którym nadział się na kontrę i wobec potężnego krwotoku z nosa, lekarz ringowy zmuszony był przerwać zawody.

Pierwsze zwycięstwo bielszczanom dał Arkadiusz Drohomirecki. W trzeciej rundzie kickboxer potężnym ciosem sierpowym rozciął łuk brwiowy swojego rywala, a lekarze nie zezwolili na kontynuowanie pojedynku przez rywala reprezentanta Beskid-Dragon. Punktowe zwycięstwo na samym początku kleszczowskiej rywalizacji odnioał także Marta Waliczek. W półfinałowej walce bielszczanka przegrała na punkty. Podobny werdykt ogłoszony został w drugiej walce Drohomireckiego, który podobnie jak Waliczek przegrał na punkty (2:1).

Następny dzień przyniósł finał Magdy Jabłońskiej, której oponentką została ubiegłoroczna mistrzyni świata - Karolina Dziedzic. Bielszczanka mocnymi uderzeniami, zaprezentowała swoją znaczącą przewagę siłową nad przeciwniczką już od samego początku pojedynku. Celnymi kopnięciami podkreśliła swoją przewagę, ostatecznie decyzją sędziów zostając tegoroczną mistrzynią Polski w kat. low-kick.

bak