W niedzielę 17 marca w hali sportowej w Przemierowie odbyły się zawody karate dla dzieci i młodzieży. W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników z całego kraju, w tym reprezentacja bielskiego KS Bushi.

Głównym celem zawodów było wyłonienie kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów JKA 2013 w Konstanz w Niemczech, które odbędą się 20 kwietnia, a także na Mistrzostwa Europy JKA Karate Dzieci, Kadetów i Juniorów JKA 2013 do których dojdzie w dniach 25-26 maj w Belgradzie (Serbia). W Przemirowie bielski KS Bushi reprezentowała grupa sześciu zawodników w konkurencji KATA (indywidualne i drużynowe) oraz KUMITE, gdzie zdobyli cztery medale.

Na podium rywalizali stanęli: Patrycja Dziurba (srebrny medal w konkurencji kata indywidualnego dziewcząt), Dariusz Ochman (brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego chłopców), Paulina Kuczer, Paulina Wiesner, Julia Talarczyk (srebrny medal w konkurencji kata drużynowe dziewcząt) oraz Paulina Wiesne (srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt).

red