Góral Żywiec pokonał w beskidzkich derbach zespół Drzewiarza Jasienica. Goście w sobotnim spotkaniu zaprezentowali dojrzały futbol i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Już w 1. minucie spotkania dwójkowa akcja Piotra Motyki z Grzegorzem Szymońskim mogła zakończyć się bramką, gdyby nie przytomna interwencja Krzysztofa Żerdki. Cztery minuty później strzałem nad poprzeczką odpowiedział Artur Łaciok. W 14. minucie po rzucie rożnym z pierwszej piłki wolejem uderzyć postanowił Marcin Osmałek. Efekt? Bramka z 35 metrów z cyklu "stadiony świata". W kolejnych minutach stroną przeważającą na coraz bardziej błotnistej murawie w Jasienicy byli goście, jednak sytuacji podbramkowych było "jak na lekarstwo". W doliczonym czasie gry o centymetry pomylił się Łaciok.

W 57. minucie obrona Drzewiarza zaspała po raz drugi. Po przechwycie Piotr Motyka szybko uruchomił na skrzydle Kamila Żołnę, który dograł płaską piłkę w pole karne do Szymona Byrtka, a ten mierzonym strzałem pokonał Żerdkę. Na pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Łukasza Byrtka przyszło nam poczekać do 77. minut. Po główce jednego z zawodników niepewnie na linii zachował się golkiper żywczan, który odbił piłkę przed siebie. Uderzenie Tomasza Adamusa wybił na rzut rożny Sebastian Klimek. Kilka sekund później Byrtek z najwyższym trudem sparował strzał zza pola karnego wprowadzonego po przerwie Adamusa.

W 90. minucie honorowe trafienie dla jasieniczan zdobył Łukasz Radomski, jednak ostatnie słowo należało do drużyny gości. Zwycięstwo ekipie Górala zapewnił strzałem z rzutu karnego Motyka.

Autorem zdjęć jest Paweł Berek.

Drzewiarz Jasienica - Góral Żywiec 1:3 (0:1)
Bramki: Radomski (90') - Osmałek (14'), Sz. Byrtek (57'), Motyka (90' z karnego)

Drzewiarz: Żerdka - Rac, Fizek, Gumola, Mrozek (38. Szczepanik) - Romanowicz (46. Adamus), Greń (46. Bonk), Lapczyk, Radomski, Basiura - Łaciok.

Góral: Ł. Byrtek - Jurek, Białas, Klimek, Biegun - P. Miodoński (80. Gołuch), Osmałek (90. Studencki), Motyka, Sz. Byrtek, Żołna - Szymoński.

bak