Podczas spotkania Drzewiarza z Góralem Żywiec na trybunach stadionu w Jasienicy spotkaliśmy Roberta Sołtyska. Były opiekun jasieniczan był pod wrażeniem gry gości.

- Pomimo młodego wieku niektórych zawodników, Góral zaprezentował bardzo dojrzały futbol - mówi o meczu Sołtysek. - Na takie bramki jak ta Marcina Osmałka warto jechać tych kilkanaście kilometrów. To gol z cyklu "stadiony świata", który na pewno w dużym stopniu ustawił mecz. Świetne zawody rozegrał również Piotrek Motyka, który dyrygował grą całej drużyny, w defensywie szczególne słowa uznania należą się kapitanowi Sebastianowi Klimkowi. Góral pomimo bardzo młodego wieku zagrał dynamicznie w ofensywie i mądrze - ocenia były trener Drzewiarza, który od momentu odejścia z klubu pozostaje bezrobotny.

- Chłopcy z Jasienicy na pewno pokażą jeszcze potencjał, który w nich drzemie - dodaje "Sołtys", który w niedzielę rozpoczął kurs trenerski UEFA A. - Aktualnie odpoczywam od seniorskiej piłki, choć kilka propozycji było. Pomagam przy drużynie młodzieżowej i spokojnie piszę pracę dyplomową by podnieść kwalifikacje. Potem przyjdzie czas na dalszą pracę trenerską - kończy rozmówca.

bak