W ostatnich miesiącach zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS ATH startowali w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Śląska odnosząc znaczące sukcesy.

W styczniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, gdzie ze znakomitej strony spisali się zawodnicy sekcji narciarskiej trenowanej przez Jakuba Jonkisza. W rywalizacji alpejczyków zwyciężyła Karolina Mrózek, trzecie miejsce zajęła Weronika Raszka, a na dziesiątym miejscu uplasowała się Zofia Lohman-Ndou. Wyniki osiągnięte przez podpieczne Jakuba Jonkisza spowodowały, że bielska uczelnia zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Śląska w Narciarstwie Alpejskim Kobiet.

Świetnie spisała się również reprezentacja snowboardzistów, gdzie Magdalena Jonkisz zajęła trzecie miejsce indywidualnie, reprezentacja mężczyzn uplasowała się na trzecim miejscu i zdobyła kolejny puchar Akademickich Mistrzostwach Śląska. Poza startami w Akademickich Mistrzostwach Śląska sekcja narciarsko-snowboardowa wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Polski w Zakopanem. Wśród najlepszych narciarzy i snowboardzistów w Polsce reprezentanci AZS ATH spisali się na miarę swoich możliwości.

Znakomite wyniki w rozgrywkach akademickich zanotowała sekcja siatkówki mężczyzn. W rozgrywkach grupowych podopieczni Pawła Gradowskiego zwyciężyli w swojej grupie pokonując UŚ Katowice oraz WSB Dąbrowa Górnicza. Natomiast w turnieju finałowym, który odbył się 23 marca w Gliwicach bielscy zawodnicy w pierwszym meczu pokonali UE Katowice, natomiast w meczu o Akademickie Mistrzostwo Śląska ulegli gospodarzom 1:2.

Sekcja badmintona znakomicie wystartowała w I edycji Akademickich Mistrzostwach Śląska w Katowicach. W rywalizacji indywidualnej Mateusz Matuszczak zajął trzecie miejsce, para debla męskiego Mateusz Matuszczak-Dawid Fraś bła druga, a duet Joanna Kwaśniewska-Żaneta Wądrzyk uplasował się na trzecim miejscu.

Również bardzo dobrze spisywała się w Akademickich Mistrzostwach Śląska sekcja wspinaczki. Pomimo tego, że w zmaganiach wystartowało tylko dwóch zawodników bielska uczelnia zajęła w klasyfikacji drużynowej siódme miejsce, a w konkurencji "buldering” Michał Jędrzejowski uplasował się tuż za podium.

W bieżącym roku akademickim po raz pierwszy AZS ATH wystartowała w Akademickich Mistrzostwach Śląska w squashu. Po bardzo zaciętych bojach Michał Stanisławski uplasował się na piętnastym miejscu, dzieki czemu uczelnia w klasyfikacji drużynowej zajęła szóste miejsce. Rywalizacja w tej konkurencji stała na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy biorący w nim udział są czynnimi zawodnikami tego sportu.

Ostatnim startem w dotychczasowym sezonie Akademickich Mistrzostwach Śląska był start sekcji kolarstwa górskiego trenowanej przez Jakuba Jonkisza. W trzeciej edycji Akademickich Mistrzostwach Śląska wystartowało czterech zawodników z Bielska-Białej. W rywalizacji kobiet drugie zwycięstwo odniosła Małgorzata Mazurek, natomiast w rywalizacji mężczyzn najwyżej uplasował się Mateusz Madzia. O tym, kto zwycięży w tej konkurencji przekonamy się w maju, kiedy odbędzie się IV edycja Akademickich Mistrzostw Śląska.

mst