W najbliższą sobotę 23 lutego w Istebnej ruszają zawody o Puchar Złotego Gronia w slalomie. Konkurs rozgrywany jest w ramach eliminacji do Amatorskich Mistrzostw Polski PZN, których finał odbędzie się 3 marca. Zapisy trwają i będą przyjmowane również w dniu konkursu. Będzie to już trzecia edycja tych zawodów w historii.

Zmagania czołówki polskich narciarzy-amatorów w slalomie rozpoczną się o godzinie 10.30 na terenie Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń w Istebnej. Zawodnicy startować będą w kolejności od najstarszych do najmłodszych, na przemian kobiety i mężczyźni. W konkursie uczestniczyć mogą wszyscy pełnoletni narciarze, dla których stworzono trzy kategorie wiekowe.

 

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów, w tym liczne konkursy z nagrodami. Impreza nie zakończy się wraz z ceremonią wręczenia pucharów zwycięzcom slalomu. Po ceremoni atmosferę na stoku ośrodka podgrzewać będzie DJ.

- Puchar Złotego Gronia w slalomie to kolejna - po Bielskiej Lidze Koszykówki i Cieszyńskim Fortuna Biegu - inicjatywa w regionie, którą postanowiliśmy wspierać. Lokalne wydarzenia sportowe są nam bliskie z kilku powodów. Zapraszamy wszystkich do udziału w sobotnim slalomie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody i awans do finału Amatorskich Mistrzostw Polski PZN - powiedział Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna online zakłady bukmacherskie.

red