Tenisiści klubu BKT "Advantage" zdominowali Mistrzostwa Śląska Młodzików. W dniach 27-28 kwietnia na kortach przy ul. Ceramicznej rywalizowało 24 zawodników i zawodniczek.

W kategorii dziewcząt do fazy półfinałowej dotarły trzy reprezentantki klubu z Bielska-Białej. Magda Zajda (BKT) pokonała rewelację zawodów 10-letnią Oliwię Siudę (BKT) 6/0, 6/0. W drugim półfinale niespodziankę sprawiła Gosia Stępień (BKT), która po znakomitym meczu pokonała faworytkę zawodów, rozstawioną z numerem jeden, Beatę Światłoń z Górnika Bytom 6/2, 6/4. Finał był więc wewnętrzną sprawą zawodniczek BKS. Tym razem zwyciężyła Zajda 6/2, 6/2.

W grze podwójnej również zwyciężyła Zajda (BKT) w parze z Beatą Światłoń  (Górnik Bytom) po zwycięstwie z koleżanką klubową Olą Nadajewską (BKT) w parze z Julią Wędrochą (ChTT Chorzów) 6/2, 6/4.

W kategorii chłopców do półfinału dotarło trzech bielskich zawodników. W bratobójczym meczu Mikołaj Wrzoł, (BKT) główny faworyt, pokonał Filipa Foksińskiego (BKT) 6/0, 6/1. W drugim półfinale Michał Czech (BKT) pokonał Jana Chrapasińskiego 6/2, 6/1. W finale zwyciężył faworyt, 13-letni Wrzoł 6/0, 6/2.

W grze podwójnej zwyciężyła klubowa para Mikołaj Wrzoł/ Michał Czech pokonując Filipa Foksińskiego w parze z Janem Chrapasińskim z Górnika Bytom 6/0, 6/3.

Więcej informacji o bielskich tenisistach na www.tenisbielsko.pl.

red