W spotkaniu kolejki Nadwiślan Góra okazał się lepszy od lidera czwartoligowych zmagań - Górala Żywiec. Spotkanie szybko rozpoczęło się po myśli zespołu gości.

W 6. minucie strzałem głową Łukasza Byrtka pokonał Tomasz Matyja. W odpowiedzi dopiero dwadzieścia minut później na bramkę Mateusza Rosoła uderzał Piotr Motyka, jednak strzał z 35 metrów o kilkadziesiąt centymetrów minął poprzeczkę braki górzan. W 33. minucie świetną interwencją na linii popisał się Byrtek, który obronił płaski strzał Mateusza Wójcika. I gdy wydawało się, że pierwsze połowa rywalizacji zakończy się skromnym prowadzeniem drużyny gości, już w doliczonym czasie gry bramkę do szatni strzałem głową zdobył Krzysztof Zaremba, który w ub. rundzie grał w BKS-ie Stal.

Kilka sekund po wznowieniu drugiej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Motyka, a do dobitki jako pierwszy doskoczył Grzegorz Szymoński. Strzał napastnika Górali trafił tylko w słupek. Kolejne minuty rywalizacji nie przyniosły już tak wielu emocji. Obie ekipy stworzyły sobie po jeszcze kilka groźnych sytuacji podbramkowych, jednak żadna z nich nie znalazła drogi od bramki. W samej końcówce wynik spotkania ustalił wprowadzony kilka sekund wcześniej Marek Sikora.

Góral Żywiec - Nadwiślan Góra 0:3 (0:2)
Bramki: Matyja (6'), Zaremba (45'), Sikora (90')

Góral: Ł. Byrtek - Klimek, Jurek, Biegun, Białas - Żołna, Studencki (77. P. Miodoński), Motyka, Osmałek, Sz. Byrtek - Szymoński (83. Stokłosa).

bak