W niedzielę dojdzie do bezpośredniej konfrontacji dwóch drużyn otwarcie bijących się o trzecią ligę - Nadwiślana Góra i Rekordu. Po środowej kolejce w zdecydowanie lepszym nastroju są gospodarze niedzielnego spotkania.

W środę drużyna Adama Noconia pokonała wysoko na wyjeździe Górala Żywiec, z kolei bielszczanie tylko zremisowali z Gwarkiem Ornontowice. W tej sytuacji to piłkarze Rekordu zasiedli wygodnie w fotelu lidera, jednak Nadwiślan tylko do punkty zniwelował stratę do swojego największego rywala. W niedzielę górzanie będą mieli doskonałą okazję by wyprzedzić biało-zielonych i rozpocząć marsz w kierunku awansu. Chyba, że nastąpi przebudzenie drużyny Ireneusza Kościelniaka, która wiosną punktuje w kratkę i nie zachwyca.

Do Mikołowa uda się rozpędzony beniaminek z Jasienicy, który w dwóch ostatnich kolejkach sięgnął po komplet punktów. Odbudować zaufanie swoich sympatyków z pewnością będzie chciał żywiecki Góral, który zmierzy się z nieobliczalną Jednością Przyszowice. Po ostatnim hororze w Czechowicach-Dziedzicach na "Jonidle" zespół Wisły Ustronianki podejmie GTS Bojszowy, a wspomniany MRKS powalczy o pierwsze zwycięstwo z Fortecą Świerklany.

04.05 (sobota)
AKS Mikołów - Drzewiarz Jasienica 17.00
Jedność Przyszowice - Góral Żywiec 17.00
Wisła Ustronianka - GTS Bojszowy 17.00

05.05 (niedziela)
Nadwiślan Góra - Rekord Bielsko-Biała 17.00
Forteca Świerklany - MRKS Czechowice-Dziedzice 17.00

bak