W jakim składzie do rundy wiosennej przystąpi BKS Stal? Nie wiadomo. Ważne umowy z klubem posiadają tylko Kamil Karcz i Marcin Czaicki. Reszta otrzymała wolną rękę.

Przerwa w treningach piłkarzy bialskiej Stali trwać będzie do 8 stycznia. Wówczas odbędą się pierwsze zajęcia przygotowujące do rundy wiosennej. W planach BKS Stal ma rozegranie ośmiu sparingów, które rozpoczą się 20 stycznia, a zakończą tydzień przed startem rozgrywek ligowych - 4 marca. 

Zła sytuacja finansowa w bialskiej Stali nie jest dla nikogo żadną tajemnicą. Zarząd klubu poważne problemy ze skompletowaniem meczowej osiemnastki miał już w letnim okresie przygotowawczym. To dlatego zdecydowano się na uruchomienie programu tzw. członka wspierającego, a z zebranych funduszy udało się jesienią opłacić boisko w Wilamowicach z którego korzystał zespół Dariusza Mrózka. 

Wiosną barwy BKS Stal na pewno reprezentować będą Kamil Karcz i Marcin Czaicki, których umowy wciąż obowiązują. Pozostali piłkarze otrzymali nowe propozycję kontraktowe, ale i wolną rekę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Dziś trudno ocenić jak wiosną wyglądać będzie kadra III-ligowca.

Plan zimowych sparingów BKS Stal:
20 stycznia - Soła Oświęcim
24 stycznia - Rozwój Katowice
27 stycznia - Spójnia Landek
4 lutego - Garbarnia Kraków
11 lutego - LKS Czaniec
18 lutego - Elana Toruń
25 lutego - Polonia Łaziska Górne
4 marca - GKS Radziechowy-Wieprz 

bak

Foto: BKS