Dwie tenisiski BKT "Advantage" dotarły do półfinału zmagań turnieju Super Serii Skrzatów w Częstochowie. Z kolei o finał turnieju w Łęczycy powalczy we wtorek Mikołaj Wrzoł.

Udanie zaprezentowały się bielskie tenisistki na prestiżowym turnieju - Memoriale Marty Hudy w Częstochowie. Już na pierwszej rundzie udział w turnieju musiały zakończyć Natalia Guszpit i Nadia Częścik, które nierozstawione wpadły na bardzo sile przeciwniczki i przegrały swoje spotkania. Znacznie lepiej zaprezenowały się pozostałe zawodniczki. Zosia Podbioł dotarła do ćwierćfinału, gdzie uległa Oli Wierzbowskiej (nr 2.) 1/6, 4/6. Z tą samą tenisistką musiała się zmierzyć Maja Chwalińska (nr 3.). Bielszczanka w półfinale również musiała uznać wyższośc pogromczyni Podbioł, przegrywając 4/6, 1/6.

Jeden z lepszych występów w swojej karierze zanotowała z kolei Ola Nadajwska. Tenisistka również dotarła do półfinału, w którym uległa późniejszej zwyciężczyni Idze Świątek. W kategorii chłopców bielski klub reprezentowany był tylko przez Andrzeja Kusia, który uległ jednak w pierwszej rundzie Piotrowi Pawlakowi z Warszawy 1/6, 3/6.

Równocześnie w Łęczycy w turnieju Super Serii Młodzików rywalizuje Mikołaj Wrzoł. Jeden z najbardziej uzdolnionych tenisistów w naszym regionie powalczy we wtorek o awans do finału zawodów.

red