W przeciągu tygodnia po raz drugi piłkarze Górala Żywiec rywalizowali z Nadwiślanem Góra. Również w pucharowej batalii górą byli gracze Adama Noconia.

Spotkanie w Górze miało bardzo podobny przebieg do tego w Żywcu do którego doszło w ub. środę. Stroną dyktującą warunki gry w pierwszych minutach był Nadwiślan, który w 24. minucie zdobył bramkę. Ponownie Łukasz Byrtek wyciągał piłkę z siatki po strzale głową, jednak tym razem strzelcem okazał się Adam Mateja. W pierwszej połowie w poprzeczkę huknął jeszcze Łukasz Szędzielarz, a po przeciwnej stronie nieskuteczny strzał oddał Marcin Studencki. Po zmianie stron do gry nieco ruszyli przyjezdni, jednak bramkę ponownie zdobyli piłkarze lidera czwartej ligi.

W 80. minucie zwycięstwo Nadwiślana przypieczętował Tomasz Matysek. Już w doliczonym czasie gry najwyżej w polu karnym gospodarzy wyskoczył Wojciech Miodoński, który zdobył honorowe trafienie dla piłkarzy z Żywca. Do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN awansował Nadwiślan.

Nadwiślan Góra - Góral Żywiec 2:1 (1:0)
Bramka: W. Miodoński (90')

Góral: Ł. Byrtek - Jurek (46. Krasny), Białas, Klimek, Biegun - Żołna, Studencki, Osmałek (46. Motyka, 74. W. Miodoński)), Michulec, Sz. Byrtek - Stokłosa (46. Szymoński).

bak