Po dwóch tygodniach ferii, podczas których blisko 130 dzieci, w ramach akcji ?Zima w mieście?, uczestniczyło w zorganizowanej  przez BBOSiR nauce jazdy na łyżwach oraz nauce łyżwiarstwa figurowego, przyszedł czas podsumowania.

W  przeprowadzonych w piątek rano, podczas ostatnich zajęć, eliminacjach sprawdzających stopień opanowania poszczególnych elementów łyżwiarskich, wyłoniono grupę finalistek. To one w niedzielę od godziny 14.30 do godziny 15.30 na tafli lodowiska w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej 26 wystartują w I Mistrzostwach Bielska-Białej w łyżwiarstwie figurowym. Do finału zakwalifikowały się: Klaudia Gryczka, Kinga Koźmińska, Oliwia Koźmińska, Karolina Motyka, Zuzanna Pyclik i Alicja Turkowska.

Zawody rozpocznie pokaz w wykonaniu wicemistrzyni Polski w klasie wstępnej, zawodniczki Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Unia Oświęcim Amelii Konik. Po jej występie przyjdzie czas na prezentację bielskich miłośników piruetów, jaskółek i skoków. Jak przystało na prawdziwe zawody na mistrza czeka okazały puchar, a najlepsza trójka zostanie nagrodzona medalami. Dla wszystkich finalistów przewidziano ponadto dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla kibiców słodycze. Najważniejsza powinna być jednak dobra zabawa.

red