PZPN poinformował dziś, które miasta będą gospodarzami piłkarskich mistrzostwa świata do lat 20. Wśród nich na razie nie wymienia się Bielska-Białej, ale nasze miasto może dołączyć do grona organizatorów.

Przyszłoroczne mistrzostwa świata do lat 20 w piłce nożnej odbędą się w Polsce. Wśród sześciu miast organizatorów są Tychy, Gdynia, Lublin, Bydgoszcz, Lubin i Łódź (mecz otwarcia i finał). Najprawdopodobniej dołączy do nich sześć kolejnych jako tzw. dodatkowe. W tym gronie może znaleźć się Bielsko-Biała.

Informację tę potwierdzają w Polskim Związku Piłki Nożnej, który dziś w tym temacie zorganizował konferencję. Jak podaje Dominik Wardzichowski ze sport.pl, sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki uważa, że Bielsko-Biała ma szansę na organizację mistrzostwa świata do lat 20 (o tej imprezie sportowej piszemy szczegółowo w artykule Mundial w Bielsku-Białej? Wszystko w rękach prezydenta).

Decyzja jeszcze nie zapadła, ale duże znaczenie w kontekście wyboru miasta, które wspólnie z Tychami gościć będzie uczetników imprezy, będzie miała atmosfera w trakcie czwartkowego meczu reprezentacji Polski do lat 20 z rówieśnikami z Anglii. Na mecz sprzedano ponad 13 tys. biletów. Sekretarz generalny PZPN wyraził zadowolenie z zainteresowania kibiców spotkaniem młodzieżowej reprezentacji w Bielsku-Białej.

Chęć ubiegania się o współorganizowanie turnieju potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Jeśli rzeczywiście turniej odbędzie się w dwunastu miastach to z całą pewnością będziemy zabiegać, żeby Bielsko-Biała w tym gronie się znalazło - poinformował nasz portal Tomasz Ficoń.

bak