Tradycyjny, dziewiąty już, Ogólnopolski Turniej Beskidów w gimnastyce artystycznej, zgromadził na starcie (27-28.04) w Bielsku-Białej ponad 150 zawodniczek. Wśród nich mocną grupę stanowiły reprezentantki Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej. Podopieczne Anny Duszy wywalczyły pięć medali.

Na najwyższym stopniu podium zawodów zorganizowanych przez SGA przy finansowym wsparciu Miasta Bielska-Białej w roczniku 2005 stanęła Natalia Polaczek, która za układ taneczny otrzymała łączną notę 11,400 i wyprzedziła koleżankę klubową Kingę Ceglarek (10,100). Poza konkursem wystartowała Kinga Kwaśny, której nota 9,150 była lepsza od wyniku uzyskanego przez trzecią w tej kategorii wiekowej Martę Marczewską z SGAiS Olimpia Kraków (9,000).

Ponadto srebrne medale wywalczyły: Weronika Pasieka w roczniku 2003 za układy ze skakanką i obręczą uzyskując łączną notę 22,300; Oliwia Dajda w roczniku 2004 za układ taneczny i ćwiczenia ze skakanką gromadząc w sumie 20,700 pkt. oraz Dominika Pasieka w kategorii rocznik 2006 i młodsze otrzymując za układ taneczny 9,500 pkt. i nieznacznie przegrywając z Laurą Banaczek z SGA Gdynia. Pozostałe rywalki zostały o ponad punkt z tyłu.

Tym razem na podium nie udało się wspiąć najbardziej utytułowanym zawodniczkom bielskiego klubu. W kategorii juniorek (2000-1998) Adrianna Szatan, choć za ćwiczenia z obręczą otrzymała najwyższą notę, to w wieloboju, w którym sumowano punkty także za układy z piłką i maczugą ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu, a Karolina Stettner zajęła piątą pozycję. Natomiast startująca w kategorii juniorek młodszych Marta Czak za ćwiczenia z obręczą i układ wolony wywalczyła piątą pozycję.

Źr: um.bielsko.pl

red