W Żywcu dojdzie do konfrontacji Górala z GKS-em Jastrzębie, a więc dwóch najmłodszych drużyn w rozgrywkach, które plasują się w ścisłej czołówce czwartoligowych rozgrywek.

Jesienią przy świetle jupiterów górą byli gracze z Jastrzębia-Zdroju. Tym razem w lepszej formie zdają się być żywczanie, którzy co prawda przegrali dwa ostatnie spotkania z Nadwiślanem Góra i zremisowali z Jednością Przyszowice, jednak atut własnego boiska może okazać się bardzo ważną kwestią w starciu z nieobliczalnym GKS-em. Stosunkowo dużo łatwiejsze zadania czekać będzie rozpędzony Drzewiarz Jasienica, który po trzech zwycięstwach z rzędu zmierzy się na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice. W ostatnim sobotnim spotkaniu o pierwsze zwycięstwo powalczy czechowicki MRKS z Unią Racibórz.

W niedzielę kolejną próbę przejdzie Rekord, który w Cygańskim Lesie podejmować będzie Jedność Przyszowice. Lubiący ofensywny styl gry zespół beniaminka w bieżącym sezonie kilka razy sprawiał już niespodziankę, podobnie jak biało-zieloni, którzy jeśli rzeczywiście myślą o awansie muszą to spotkanie wygrać. Na starcie z GKS-em Katowice II wybiera się Wisła Ustronianka.

11.05 (sobota)
Drzewiarz Jasienica - Gwarek Onrontowice 17.00
Góral Żywiec - GKS Jastrzębie 17.00
MRKS Czechowice-Dziedzice - Unia Racibórz 17.00

12.05 (niedziela)
GKS Katowice II - Wisła Ustronianka 11.00
Rekord Bielsko-Biała - Jedność Przyszowice 17.00

bak